Szukaj
Close this search box.

Biskupi Ghany odważnie przeciw narzucaniu rozwiązłości przez USA

Konferencja Episkopatu Ghany w łączności z innymi chrześcijańskimi wspólnotami wydała oświadczenie, w którym domaga się zaprzestania propagandy LGBT w ich kraju. Jest to odpowiedź na wypowiedź Ambasador USA w Ghanie Virginii Palmer, która zapowiedziała, że nietolerowanie środowiska LGBT może spowodować wycofanie się amerykańskich inwestorów z tego kraju. Wypowiedź ta została potraktowana jako groźba i spotkała się z silną reakcją.

„(…) nasze kulturowe wartości i praktyki muszą być respektowane; nie chcemy promocji, reklamy, praktyki i/lub narzucania zachowań i praktyk LGBTQI+ w Ghanie.” – głosi oświadczenie. Biskupi wskazują, że tradycyjne wartości wyznaje tam 95% społeczeństwa.

Palmer odnosiła się do ustawy przedstawionej w Ghanie w sierpniu 2021 roku, która przewiduje do 10 lat więzienia za promowanie zachowań homoseksualnych, jak również wstrzymuje finansowanie usług medycznych, w tym np. dla zakażonych wirusem HIV, jeśli osoba związana jest ze środowiskiem LGBT.

Afryka jako pierwsza przemawia mocnym głosem w obronie prawdziwych wartości. Politycy z naszego kręgu kulturowego już dawno zarzucili odważną walkę w obronie dobra i prawdy w imię poprawności politycznej czy zwyczajnego tchórzostwa. Ghana, choć nazywana krajem trzeciego świata i z pewnością bardziej potrzebująca wsparcia finansowego niż kraje europejskie nie pozwala się jednak kupić. Wie, że pewne rzeczy nie są na sprzedaż. Popatrzmy więc na Afrykę i teraz my uczmy się od tych, którzy jeszcze tak niedawno temu uczyli się od nas.

Źródło: https://catholicherald.co.uk/…

...

Więcej interesujących treści

mezczyzna

Jestem ojcem zabitego dziecka

Jestem ojcem martwego dziecka. Ostatnio codziennie to do mnie wraca, choć minęło już tyle lat.

donald tusk

Kto jest autorem aborcyjnej polityki Donalda Tuska?

„Wszystkie środki, które służą ograniczaniu rozrodczości, powinny być tolerowane albo popierane. Spędzanie płodu
[aborcja]
musi być na pozostałym obszarze Polski niekaralne. Środki służące do

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN