Szukaj
Close this search box.

Biskup Ignacy Dec: aborcja i seksualizacja dzieci niszczą rodziny

Trwają obecnie spotkania zespołu Ministerstwa Zdrowia, który pracuje nad wytycznymi dot. wykonywania aborcji z tzw. przesłanek psychiatrycznych. Wiele wskazuje na to, że planuje on znacznie zwiększyć możliwość zabijania nienarodzonych dzieci i w praktyce wprowadzić aborcję na życzenie tylnymi drzwiami na wzór hiszpański. Negatywne stanowisko w sprawie wykonywania aborcji z tzw. powodów psychiatrycznych wystosowała Konferencja Episkopatu Polski.

Wcześniej o aborcji i deprawacji dzieci mówił biskup senior diecezji świdnickiej Ignacy Dec. Przypominamy jego słowa z homilii, które wygłosił w lipcu na Jasnej Górze.

Podejmuje się próbę zniszczenia tradycyjnej rodziny przez legalizację związków partnerskich, przez seksualizację dzieci i młodzieży. Marksistowską walkę klas zamieniono na walkę płci”. – mówił biskup Dec. – Niszczy się rodzinę przez antykoncepcję i aborcję. Zasłania się ciężar grzechu aborcji wojną wytyczoną Kościołowi z powodu pedofilii, zamykając oczy na występki w tej dziedzinie uznanych celebrytów – dodawał.

Później biskup Ignacy Dec mówił o tym, że ideologia gender coraz bardziej przenika do naszego życia codziennego deprawując więcej dzieci. oraz o filozofii, w której nie ma miejsca na Boga, ani na rodzinę, a którą popiera Unia Europejska argumentując to postępem czy tolerancją.

Filozofie idealistyczne zajęły się badaniem ludzkiej świadomości, a nie rzeczywistym światem. Z pola minimalistycznej filozofii zniknął Bóg. W Europie XX wieku pojawiła się nowa filozofia postmodernistyczna i dzisiejsze liberalizmy, które odeszły od obiektywnej kategorii prawdy, dobra i piękna. Te kierunki przekształcają się często w ideologie i utopie. Typowym przykładem była utopijna doktryna marksistowska, a dzisiaj jest lansowana w krajach Unii Europejskiej ideologia gender. Zmierza ona do zniszczenia rodziny przez podstępne hasła równości i tolerancji, wmawianie nam, że płeć nie jest sprawą natury, ale kultury” – wygłosił biskup senior diecezji świdnickiej.

W czasie, kiedy próbuje się w Polsce tylnymi drzwiami przeforsować aborcję na życzenie, a także deprawować dzieci przez seksedukację i tzw. tranzycję, czyli zmianę płci, jednoznaczne i bezkompromisowe głosy biskupów są szczególnie ważne i dobrze gdyby było ich jak najwięcej.

Źródła:
https://www.youtube.com/

https://www.radiomaryja.pl/informacje/

https://www.radiomaryja.pl/

...

Więcej interesujących treści

Wyrok

KOMENTARZ DO WYROKU

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN