Szukaj
Close this search box.

Austria: dwóch mężczyzn zmusiło kobietę do aborcji. Zapadł śmiesznie niski wyrok

Dwóch mężczyzn w wieku 22 i 53 lat z Salzburga (Austria) zmusiło partnerkę młodszego z nich do zabicia jej nienarodzonego dziecka. Zostali skazani na 6 i 7 miesięcy więzienia w zawieszeniu na trzy lata.

Obaj mężczyźni pochodzą z Turcji. Dodatkowo muszą łącznie zapłacić kobiecie 1300 euro odszkodowania. Wyrok jest nieprawomocny.

Kiedy 22-latka była w siódmym tygodniu ciąży, partner kazał jej „pozbyć się dziecka”. Groził, że w innym przypadku ją zabije, a później popełni samobójstwo. Doszło między nimi do rękoczynów. Ojciec mężczyzny również groził jej śmiercią. W sądzie powiedział, że nie życzyłby jej sobie w rodzinie. „Bardzo cieszyłbym się z wnuka, ale nie od tej kobiety.” – twierdził.

22-latka dokonała aborcji w 8 tygodniu ciąży. Ojciec dziecka poszedł z nią do kliniki. Powiedziała wówczas, że chce dokonać aborcji. Jednak jak stwierdziła w sądzie „bała się i w innym przypadku mogłaby zdecydować inaczej”.

Prawo aborcyjne jest przyczyną takich przypadków

Właśnie przez prawo pozwalające na zabijanie dzieci w łonach matek dochodzi do tego typu patologicznych sytuacji. Kobiety mogą być zmuszane przez partnerów lub rodziny do zabicia swojego dziecka.

W wielu krajach Europy Zachodniej odsetek aborcji wśród ciężarnych nastolatek wynosi aż kilkadziesiąt procent. Z pewnością mogą one odczuwać presję ze strony swoich rodziców lub być przez nich do tego zmuszane.

Mordercze prawo, propaganda zwolenników aborcji i sprzyjających im mediów doprowadza do tego, że za zmuszanie do zabicia bezbronnego dziecka zapadają tak niskie wyroki.

źródło:
https://www.sn.at/salzburg/…haben-68693152

...

Więcej interesujących treści

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN