Szukaj
Close this search box.

Atakować zło – rozmowa z posłem Jerzym Kozdroniem

dlonie razemW poniedziałek spotkałem się z posłem Jerzym Kozdroniem.

Poinformowałem go o tym, że za kilka dni w Sejmie będzie kolejna okazja by zmienić ustawę. Poseł od razu zdeklarował się jako przeciwnik aborcji, ale ... . Jest zdania że obecna ustawa jest całkiem niezła jak patrzy się na Europę i zmieniając ją wprawiamy w złość lewą stronę sceny politycznej, która jakby doszła do władzy ... to nam dopiero pokaże. Wiec zapytałem Pana Posła czy da mi gwarancje, że jak nie zmienimy ustawy i jakby nie daj Boże lewa strona przejęła władzę, to może zagwarantować, że nie zmienią obecnej ustawy? Odpowiedź była negatywna.

dlonie razemW poniedziałek spotkałem się z posłem Jerzym Kozdroniem.

Poinformowałem go o tym, że za kilka dni w Sejmie będzie kolejna okazja by zmienić ustawę. Poseł od razu zdeklarował się jako przeciwnik aborcji, ale … . Jest zdania że obecna ustawa jest całkiem niezła jak patrzy się na Europę i zmieniając ją wprawiamy w złość lewą stronę sceny politycznej, która jakby doszła do władzy … to nam dopiero pokaże. Wiec zapytałem Pana Posła czy da mi gwarancje, że jak nie zmienimy ustawy i jakby nie daj Boże lewa strona przejęła władzę, to może zagwarantować, że nie zmienią obecnej ustawy? Odpowiedź była negatywna.

Zwróciłem uwagę używając języka wojskowego że dopóki się atakuje dopóty przeciwnik się broni, a jeśli przyjmujemy taktykę „bronimy mniejszego zła – obecna ustawa” to przeciwnik rośnie w siłę, czym sprawiłem, że zaczął się zastanawiać nad tym i nawet zapytał czy jestem wojskowym :). Wspomniałem również o głosowaniu całego klubu PO wyrzucającym z obrad „nasz projekt”, nie dając możliwości dyskusji – postawiłem to jako zarzut i wyraźny objaw partyjnego podejścia do tematu życia i wyraźnym objawie braku własnego sumienia. Poseł zapytał o liczby dzieci abortowanych, co wyraźnie wskazuje na wcześniejszy brak większego zainteresowania tematem.

Generalnie Poseł Kozdroń jest przeciwnikiem aborcji, jednak uważa tak jak wielu z PO że zmiana, zaostrzenie ustawy – przechyli szalę i da przeciwny efekt. Czyli cieszmy się tym co mamy, pilnujmy jak oka w głowie i czekajmy że przyjdą jakieś zmiany w Europie i tendencja się odwróci. Wiec zapytałem dlaczego Posłowie karzą mi obywatelowi, płacącemu podatki – współfinansować ten haniebny proceder? Wspomniał też że kiedyś Komorowski powiedział że może będą się smażyć w piekle za obecną ustawę jednak na tamtą chwile była wygraną w porównaniu z poprzednią.

Widząc że nic już nie wskóram w kwestii glosowania, poprosiłem Pana Posła o danie możliwości wypowiedzenia się w sejmie obrońcom życia, przedstawienie obecnej sytuacji jak lekarze wykorzystują obecną ustawę – obiecał że zagłosuje za taką możliwością.

Reasumując myślę że trochę rozbudziłem jego sumienie ale na ile to się zda nie wiem, wszystko w rękach Pana Naszego.

{flike} 

...

Więcej interesujących treści

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN