Szukaj
Close this search box.

Ataki na wystawę antyaborcyjną we Wrocławiu. Policja po stronie ubecji.

Jeśli ktoś nie wie co to znaczy państwo policyjne proponujemy odwiedzić Wrocław. Tamtejsza policja wielokrotnie szykanowała obrońców życia, a także stawiała siebie w roli cenzora debaty publicznej. W niedzielę wsparła również wandali, którzy na ubeckim osiedlu zniszczyli wystawę "Wybierz Życie".

Jeśli ktoś nie wie co to znaczy państwo policyjne proponujemy odwiedzić Wrocław. Tamtejsza policja wielokrotnie szykanowała obrońców życia, a także stawiała siebie w roli cenzora debaty publicznej. W niedzielę wsparła również wandali, którzy na ubeckim osiedlu zniszczyli wystawę „Wybierz Życie”.
W niedzielę 21 czerwca o godzinie 7 rano na terenie parafii pw. Odkupiciela Świata przy ul. Macedońskiej we Wrocławiu członkowie Fundacji rozstawili wystawę „Wybierz Życie”, prowadząc jednocześnie przy okazji mszy świętych aż do godziny 13.30  zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, zakazującym aborcji. Już godzinę później cała wystawa została zniszczona, plakaty zostały pocięte, zwinięte i rzucone przed wejście. Sprawców nie złapano na gorącym uczynku, jednakże miejsce to objęte jest monitoringiem, a jak dowiedzieli się członkowie Fundacji – na osiedlu tym mieszka wielu byłych UB-ków oraz innych „działaczy” z czasów stanu wojennego.
Koordynator wrocławskiej komórki Fundacji Adam Brawata wezwał policję, aby zgłosić ten akt wandalizmu. Przyjmujący zgłoszenie policjant powiedział, że w tej sytuacji musi wysłuchać obu stron i że powinniśmy trzymać wystawę w zamkniętym pomieszczeniu, tym bardziej, że już poprzednią wystawę nam zniszczono.
„Policjanci zamiast wziąć się do roboty prześladują ludzi, których działania wpływają przecież na zmniejszenie przestępczości.” – mówi Adam Brawata, koordynator wrocławskiej komórki Fundacji – „Widocznie według nich w przestrzeni publicznej nie ma miejsca dla prawdy.”
Warto wspomnieć, że od kilku miesięcy trwają wzmożone szykany policji, skierowane przeciwko obrońcom życia we Wrocławiu. Adam Brawata dwukrotnie był wzywany na przesłuchanie w związku z zamiarem postawienia mu zarzutów z art. 51 kodeksu wykroczeń (wywołanie zgorszenia w miejscu publicznym) mimo dotychczasowych 10(!) wygranych spraw i pokazywaniu policjantom kopii tych wyroków.
Kolejne próby zastraszania miały miejsce podczas następnej pikiety, gdzie policja już na samym początku zażądała od Adama Brawaty, organizatora legalnego zgromadzenia informacji dotyczących jego stanu cywilnego, majątkowego oraz miejsca pracy. Następnie jeden z policjantów, zamiast bronić uczestników pikiety przed atakami z zewnątrz zaproponował zwolennikowi aborcji, że może podać obrońców życia do sądu, gdyż on sam i tak miał taki zamiar.
Mimo bezprawnych ataków policji Fundacja Pro-prawo do życia nie ustanie w działaniu na rzecz nienarodzonych. Wystawa „Wybierz Życie” znów pojawi się na terenie parafii, podjęte zostały również działania prawne przeciwko policjantom. Prawda woła, by ją głosić!

[author] [author_image timthumb=’on’][/author_image] [author_info]Aleksandra Musiał[/author_info] [/author]

...

Więcej interesujących treści

Wyrok

KOMENTARZ DO WYROKU

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN