Szukaj
Close this search box.

Atak na wystawę „Wybierz Życie” w Rokitnie

W nocy z 20 na 21 marca nieznany sprawca dopuścił się uszkodzenia wystawy. Wszystkie banery zostały pomazane czerwoną i czarną farbą, a jeden z nich został pocięty.

W sobotnie  przedpołudnie  7 marca  bieżącego roku,  już po raz kolejny na terenie gminy Błonie  stanęła wystawa  pt. ,,Wybierz  Życie”. Tym razem jest to teren Parafii Najświętszej Marii Panny w Rokitnie. Wystawę zorganizowała  błońska komórka Fundacji Pro-Prawo do Życia. Dzięki uprzejmości  Kustosza  Sanktuarium,  wystawę będą  mogli  oglądać przez najbliższe tygodnie nie tylko parafianie,  ale także liczni podróżujący. Warto przypomnieć że jest to już druga wystawa zorganizowana  przez księży Orionistów – wcześniej była to parafia w Łaźniewie koło Błonia.
W nocy z 20 na 21 marca nieznany sprawca dopuścił się uszkodzenia wystawy. Wszystkie banery zostały pomazane czerwoną i czarną farbą, a jeden z nich został pocięty. Fakt ten został zgłoszony na Komisariacie Policji w Błoniu. Następnie,  koordynator błońskiej komórki fundacji Pro-prawo do życia, udał się wraz z funkcjonariuszami Policji na miejsce zdarzenia w celu udokumentowania powstałych zniszczeń.
Wystawa „Wybierz Życie” stała tym razem prawie dwa tygodnie.  Za długo najwyraźniej, by jej przeciwnicy mogli spać spokojnie nie podejmując działań wandalizmu. Wystawa staje za każdym razem po to, by pokazywać ludziom  czym tak naprawdę jest aborcja i w ten sposób z nią walczyć. Wszyscy, którym ta wystawa przeszkadza mają najwyraźniej coś na sumieniu, bądź też są na usługach biznesu aborcyjnego.
Błońska komórka fundacji  Pro-prawo do życia już nie pierwszy raz spotkała się z oporem. Wcześniej wystawa została zdjęta przez Burmistrza Błonia Zenona Reszkę (z własnoręczną pomocą lekarza pracującego w błońskim Ośrodku Zdrowia), w tym dwukrotnie bezprawnie; kilka tygodni temu zniszczona wystawa w Pilawicach; a teraz została zniszczona wystawa w Rokitnie (Gmina Błonie).
Pozostaje nam dalej działać i uświadamiać mieszkańców Gminy Błonie. Widocznie jest tu sporo osób, którym nie na rękę jest prawda o aborcji.

[author] [author_image timthumb=’on’]http://www.proprawodozycia.pl/wp-content/uploads/2015/03/Dawid-Wachowiak-e1427181147809.jpg[/author_image] [author_info]Dawid Wachowiak – koordynator błońskiej komórki Fundacji Pro-prawo do życia[/author_info] [/author]

Nasza fundacja utrzymuje się jedynie z wpłat ludzi dobrej woli. Przekaż 1% podatku na naszą działalność statutową. KRS nr 0000233080.

...

Więcej interesujących treści

lgbt w gdańsku

List otwarty do Marszałka Sejmu Szymona Hołowni

Kierownik Centrali Doradczej Urzędu do Spraw Rasowo-Politycznych NSDAP dr Erhardt Wetzel, w swoich wytycznych dotyczących Polski i Polaków z 25 listopada 1939 roku pisał: „Wszystkie

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN