Atak na obrońców życia przy szpitalu w Poznaniu

W dniach od 16 do 21 grudnia br. przeprowadziliśmy w Poznaniu akcję „Stop Aborcji”, która nagłaśniała temat zabijania poprzez aborcję nienarodzonych dzieci w Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Od 2010 r. uśmiercono tam w wyniku aborcji 390 dzieci.

W piątkowe przedpołudnie 20 grudnia doszło do ataku na antyaborcyjną furgonetkę, która przejeżdżała obok tego szpitala. Około godz. 12:30, w trakcie zawracania przed głównym wejściem do szpitala, pojazd został zablokowany przez trzech mężczyzn. Dwóch z nich uderzało w szyby auta i wykrzykiwało wulgaryzmy. Jeden z napastników, kopiąc w przód auta, urwał tablicę rejestracyjną, która pozostała na jezdni. Kierowcy na szczęście udało się odjechać.

Całe zajście miało miejsce przy budce ochroniarza, który pilnował wjazdu na teren szpitala. Przepytywany dziesięć minut później, wypierał się, jakoby widział jakiekolwiek zdarzenie. Nasze auto jeździło po Poznaniu od tygodnia, atak musiał być więc przygotowywany.

Już w styczniu 2020 r zaczniemy samochodową kampanię „Stop Aborcji” w kolejnych miastach w Polsce.

Czy wiesz, ze grozi nam zniknięcie z mediów społecznościowych? 

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywac informację o najważniejszych wydarzeniach na froncie walki z aborcją i deprawacją!

     

    Wesprzyj naszą działalność:

    . PLN