Szukaj
Close this search box.

Argentyna protestuje przeciw okrutnemu projektowi aborcyjnemu

16 listopada prezydent Argentyny Alberto Fernandez skierował do Kongresu projekt ustawy dopuszczającej zabijanie nienarodzonych. W projekcie znalazł się zapis zezwalający na zabicie dziecka do 14 tygodnia ciąży, bez powodu oraz później, z powodu stanu nienarodzonego dziecka lub matki.

Obecne prawo w Argentynie zezwala na przerwanie ciąży z powodu zagrożenia zdrowia lub życia matki oraz w sytuacji gwałtu. Nie jest więc doskonałe, warto jednak podkreślić, że chroni życie dużo lepiej, niż prawo polskie, plus zakłada karalność nielegalnej aborcji. Niestety, jeszcze w grudniu sytuaja może się zmienić, szczególnie że aktualnie w argentyńskim parlamencie dominuje lewica.

Okrutne zapisy prawne sprawiły, że Argentyńczycy tłumnie wyszli na ulicę z flagami Argentyny oraz transparentami. Wśród wielu tysięcy protestujących wyraźnie dominowali młodzi ludzie. W największej manifestacji, zorganizowanej w Buenos Aires, stolicy Argentyny, uczestniczyło kilkadziesiąt tysięcy ludzi.

Argentyna na szczęście się nie poddaje, a obrońcy życia stawiają czynny opór. W Polsce natomiast prawo może się zmienić, zbliżając się nieco do obecnego stanu prawnego w Argentynie. Niestety, wszystko wygląda na to, że obecny rząd nic sobie nie robi z faktu, że obecnie, właściwie już nawet nie w majestacie prawa, dziennie zabija się w szpitalu troje dzieci z powodu aborcji.

Czy tę szansę również stracimy?

Źródło: https://www.rmf24.pl/…p,nId,4883552

...

Więcej interesujących treści

Kolejne szpitale zabiją dzieci – mamy nowe dane!

W kolejnych polskich szpitalach wykonuje się aborcje z tzw. wskazań psychiatrycznych u matki dziecka. Przyczyną są m.in. depresja, nerwica natręctw, a nawet… uzależnienie od nikotyny.

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN