Szukaj
Close this search box.

Antyaborcyjny ruch rośnie w siłę. Podsumowanie roku 2014

wykluczeniePrzeciwnik może mieć media i pieniądze, my mamy ludzi i dlatego wygramy tę wojnę.
wykluczeniePrzeciwnik może mieć media i pieniądze, my mamy ludzi i dlatego wygramy tę wojnę.

Aborterzy w Polsce powinni przeczytać tylko jedną książkę, żeby zrozumieć w jakiej sytuacji się znaleźli. To „Syzyfowe prace” Stefana Żeromskiego. Ich wysiłki podobne są do wysiłku rusyfikatorów i jeśli zaangażowanie społeczne po stronie pro-life będzie nadal tak duże, propagatorzy zabijania dzieci skończą się jak ich moskiewscy poprzednicy.

Spotkaliśmy w tym roku tysiące ludzi chętnych aktywnie bronić nienarodzonych. Wielu z nich poznaliśmy na licznych kursach i pikietach, z dużą częścią zetknęliśmy się tylko w świecie wirtualnym. Były to osoby w różnym wieku, przeważnie jednak młodzi (studenci, młodzi rodzice). Łączy ich parę wspólnych cech. Na pewno są odważni, zmotywowani, hojni jeśli chodzi o swój czas i swoje środki, a także zdyscyplinowani. W skrócie – to idealna armia.

To dzięki tym ludziom w 2014 roku Fundacja Pro – prawo do życia zorganizowała 267 pikiet i 57 wystaw antyaborcyjnych, 31 kursów dla prolajferów na których przeszkoliła prawie 400 osób i edukację antyaborcyjną w 15 szkołach dla ponad 750 uczniów. Dzięki nim mamy już swoje stałe struktury w 25 miastach, gdzie działają setki wolontariuszy. Za ich sprawą pod inicjatywą ustawodawczą „Stop Pedofilii” zebraliśmy 250 tys. podpisów. Również dzięki tym ludziom możemy funkcjonować w sferze materialnej, bo w przeciwieństwie do lewackich organizacji nie jesteśmy wspierani z budżetu państwa, dofinansowywani grantami unijnymi ani sponsorowani przez wielki biznes.

To ogromna radość wiedzieć, że prolajferzy są już w każdym zakątku Polski i że nasze akcje spotykają się z silnym odzewem. Cieszy to szczególnie w kontekście różnych lewackich manif, które gromadzą coraz mniej osób i to ciągle tych samych.
Wierzymy, że te dobre wyniki w 2014 roku to dopiero początek. Już dziś dzięki Wam mamy zaplanowane 10 kursów w pierwszym kwartale 2015 roku.

 

Jeśli chcesz działać zgłoś się na kurs:

 
Jeśli chcesz żeby kurs odbył się w Twojej miejscowości napisz na kurs@proprawodozycia.pl .

{flike}

...

Więcej interesujących treści

Raport: Tak się uśmierca nienarodzonych na świecie

Charlotte Lozier Institute opublikował cykliczny raport „Gestational Limits on Abortion in the United States Compared to International Norms (April 2024)” dotyczący problemu aborcji. Jest on

pikieta rzeszow

Relacja z Rzeszowa – był to czas szczególny

16.05.2024. Kolejny czwartek, najzwyklejszy dzień tygodnia. Przechodnie idą na zakupy, uczniowie wracają z egzaminów maturalnych, kierowcy spieszą się, by dotrzeć na czas do swoich destynacji.

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN