Szukaj
Close this search box.

Antyaborcyjne bannery skonfiskowane na Marszu dla Życia w Antwerpii

Belgijska policja znowu cenzuruje prawdę o aborcji. Wolontariusze Fundacji Pro-prawo do życia stawili się na marszu dla życia w Antwerpii zorganizowanym przez tamtejsze stowarzyszenie Pro-Life Actie Liga. Jeszcze w trakcie wiecu otwierającego marsz rozwinęli 2 banery ze zdjęciami ofiar aborcji i napisem w języku niderlandzkim „aborcja zabija”. Policja najpierw zażądała natychmiastowego zwinięcia banerów, a gdy to się nie stało, przeszła do rękoczynów i wyrwała je z rąk uczestnikom zgromadzenia. Spisała także osoby, które przy pomocy kamer i aparatów fotograficznych dokumentowały czynności funkcjonariuszy.

Belgijska policja znowu cenzuruje prawdę o aborcji.

Wolontariusze Fundacji Pro-prawo do życia stawili się na marszu dla życia w Antwerpii zorganizowanym przez tamtejsze stowarzyszenie Pro-Life Actie Liga. Jeszcze w trakcie wiecu otwierającego marsz rozwinęli 2 banery ze zdjęciami ofiar aborcji i napisem w języku niderlandzkim „aborcja zabija”. Policja najpierw zażądała natychmiastowego zwinięcia banerów, a gdy to się nie stało, przeszła do rękoczynów i wyrwała je z rąk uczestnikom zgromadzenia. Spisała także osoby, które przy pomocy kamer i aparatów fotograficznych dokumentowały czynności funkcjonariuszy.

Marsz jest obecnie kontynuowany. Polscy wolontariusze dalej w nim uczestniczą.

Belgijskie prawo pozwala na zabicie dziecka w ciągu pierwszych trzech miesięcy jego rozwoju prenatalnego, a jedynym warunkiem jest podpisanie przez matkę oświadczenia, że znajduje się „w sytuacji kryzysowej”. Sytuacje te to najczęściej: brak chęci posiadania dziecka w danym momencie (18,36 proc.), uznanie, że rodzina, jest już skompletowana (11,09 proc.), kobieta czuje się zbyt młoda na macierzyństwo (11,07 proc.), ma problemy finansowe (8,32 proc.) lub jest studentką (7,92 proc.).

To kolejny przypadek, gdy w Belgii okazuje się, że aborcja jest zbyt straszna, aby ją pokazywać, choć w tym kraju dokonuje się jej 120 tysięcy razy rocznie. W marcu br. przed Parlamentem Europejskim doszło do rozbicia przez policję legalnej manifestacji antyaborcyjnej zorganizowanej przez europosła Michała Marusika (KNP), Fundację Pro-prawo do życia i Instytut Instigos.

...

Więcej interesujących treści

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN