Szukaj
Close this search box.

Andrzej Duda Herodem Roku 2023

Prezydent Andrzej Duda zajął pierwsze miejsce w plebiscycie Fundacji Pro-Prawo do życia Herod Roku 2023. Fundacja przyznaje niechlubny tytuł osobom z życia publicznego, które deklarują swoje przywiązanie do zasad moralnych, a w praktyce są gotowe poświęcić życie nienarodzonych dzieci dla kariery czy celów politycznych.

Herodów we współczesnym świecie mamy nadmiar. To wszyscy ci, którzy dla swojej wygody, utrzymania lub polepszenia pozycji gotowi są składać w ofierze dzieci. Dlaczego używamy imienia Heroda, aby określić tę kategorię ludzi? Dzięki Ewangeliom imię to stało się powszechnie znane i stało się synonimem niemoralnych rządów i okrucieństwa.” – mówi Mariusz Dzierżawski, członek zarządu Fundacji Pro-Prawo do życia. „Ewangelie wspominają trzech Herodów. Pierwszym jest król Judei w czasach narodzenia Jezusa Chrystusa. Dwaj kolejni to jego synowie: Herod Archelaos i Herod Antypas. Wszyscy znani są z okrucieństw, których się dopuszczali. 28 grudnia obchodzimy wspomnienie Świętych Młodzianków, ofiar najstarszego z Herodów, który rozkazał zabicie wszystkich chłopców do lat dwóch w Betlejem i okolicy, licząc, że zgładzi nowonarodzonego Króla Żydowskiego, o którym powiedzieli mu Mędrcy. Wcześniej chciał poznać dokładnie tożsamość Jezusa, zapewniając Magów, że pragnie oddać mu pokłon. Herod stał się w ten sposób synonimem obłudnika” – dodaje Mariusz Dzierżawski.

Andrzej Duda wygrał wybory między innymi sprzeciwiając się aborcji i deprawacji dzieci przez lobby LGBT. „Jestem katolikiem i oczywiście z tego powodu jestem bardzo zagorzałym obrońcą życia” – mówił o sobie kilka miesięcy temu. Jednak po wyroku Trybunału Konstytucyjnego dot. aborcji eugenicznej zgłosił prezydencki projekt ustawy umożliwiający zabijanie dzieci z powodu wykrycia u nich tzw. wad letalnych. W czasie kampanii prezydenckiej przypominał nauczanie Jana Pawła II w dyskusji na temat in vitro. Wskazywał wówczas, że ustawa o in vitro jest sprzeczna z konstytucją. Teraz podpisał projekt ustawy finansującej tę nieetyczną metodę z budżetu państwa.

Prezydent Andrzej Duda zdobył niechlubny tytuł Heroda Roku zdobywając 55% głosów, wyprzedzając Szymona Hołownię (33% głosów) i Mateusz Morawieckiego (12% głosów).

...

Więcej interesujących treści

Jak zostać odpowiedzialnym mężczyzną?

Działacz Fundacji Pro-Prawo do Życia Bawer Aondo-Akaa mówi o tym, jak zostać odpowiedzialnym mężczyzną. Podkreśla przy tym znaczenie stawania w obronie słabszych. Dobrym przykładem są

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN