Szukaj
Close this search box.

Andrychów: Ogromne zainteresowanie różańcem w obronie życia!

W ostatni dzień stycznia, w cotygodniowy symboliczny dzień męki Chrystusa na krzyżu została zorganizowana kolejna już, ale pierwsza w mieście Andrychowie publiczna modlitwa różańcowa połączona z manifestacją antyaborcyjną.

Trudno mi było przewidzieć, ile może przyjść osób, ale miałem nadzieję że będzie przynajmniej tyle osób, aby móc pokazać dwa banery – jeden z Maryją i drugi większy, obrazujący zdjęcie zamordowanego człowieka po dokonaniu zabiegu aborcji.

Udało się! Zjawiło się około czterdziestu osób chętnych pomodlić się wspólnie w intencji, która powinna dotyczyć nas wszystkich – bez względu na wszelkie różnice między ludźmi. Oprócz ludzi stojących, widocznych na zdjęciach, dowiedziałem się, że kilka osób modliło się również w zaparkowanych autach na parkingu tuż przy miejscu zbiórki – nie wysiadali, gdyż małe dzieci spały w tych samochodach. Wspaniale!

Modlitwa przebiegła spokojnie. Od początku do końca udało się wypowiedzieć zaplanowane teksty modlitewne, a nawet nakłonić trzy osoby do podejścia do mikrofonu i poprowadzenia poszczególnych dziesiątek różańca świętego. A wiem to po sobie, że wymaga to sporej odwagi, jeśli ktoś na co dzień nie występuje publicznie!

Muszę pochwalić funkcjonariuszy policji, gdyż tuż przed wydarzeniem dzwonili i dopytali o szczegóły, a podczas manifestacji obserwowali dyskretnie miejsce zbiórki z co najmniej dwóch stron. Brawo!

Po modlitwie kilka osób było zainteresowanych informacją o kolejnych tego typu inicjatywach w mieście, co wróży dobrą frekwencję na kolejnych różańcach.

...

Więcej interesujących treści

lgbt w gdańsku

List otwarty do Marszałka Sejmu Szymona Hołowni

Kierownik Centrali Doradczej Urzędu do Spraw Rasowo-Politycznych NSDAP dr Erhardt Wetzel, w swoich wytycznych dotyczących Polski i Polaków z 25 listopada 1939 roku pisał: „Wszystkie

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN