Aktywnie ruszyliśmy w teren! – pikieta w Szczecinku

W dniu 21 stycznia 2017 r. ze wsparciem stowarzyszenia „Patriotyczny Szczecinek” zorganizowaliśmy pikietę antyaborcyjną w naszym mieście. Podobnie jak podczas poprzedniej pikiety, zlokalizowaliśmy ją na Placu Wolności przy ratuszu w Szczecinku.

W dniu 21 stycznia 2017 r. ze wsparciem stowarzyszenia „Patriotyczny Szczecinek” zorganizowaliśmy pikietę antyaborcyjną w naszym mieście. Podobnie jak podczas poprzedniej pikiety, zlokalizowaliśmy ją na Placu Wolności przy ratuszu w Szczecinku.

Pikietę zapowiadaliśmy już wcześniej, rozdając mieszkańcom ulotki zapraszające do wzięcia udziału i wyrażenia swojego sprzeciwu wobec tej okrutnej zbrodni, jaką niewątpliwie jest aborcja. Zebraliśmy się na parkingu za wspomnianym ratuszem, zabraliśmy ze sobą dwa banery i flagę stowarzyszenia, ubraliśmy koszulki i wyruszyliśmy na Plac Wolności. Przy wejściu zostaliśmy przywitani przez lokalne media, które rzuciły się na nas jak na „celebrytów” robiąc zdjęcia i filmując naszą obecność.

Było nas ok. 15 osób, w tym oczywiście nasza mała córeczka Marysia. Nasza akcję wsparł również radny naszego miasta, Pan Marcin Bedka. Zaczęliśmy o godzinie 12. Nie poprzestaliśmy tylko na staniu przy banerach, część uczestników aktywnie wyruszyło w „teren”, zachęcając przechodniów do wsparcia naszej akcji, do tego aby stanęli po stronie ofiar aborcji, prowadząc dialog oraz rozdając naklejki. Na pikiecie zjawiły się nie tylko osoby wcześniej deklarujące chęć udziału. Swoją obecnością zaszczyciła nas mieszkanka miasta, która przyszła na pikietę i rozdawała białe kwiaty.

Podczas pikiety spotkaliśmy się z różnymi reakcjami mieszkańców (przez wyrażenie niezadowolenia na partię rządzącą po odrzuceniu projektu ustawy oraz wyrazy poparcia dla tego, co robimy, po oburzenie na treść naszych banerów). Jedno jest pewne, myślę że nikt nie przeszedł wobec tego obojętnie i zostaliśmy zmotywowani do dalszego działania.

[author] [author_image timthumb=’on’]https://proprawodozycia.pl/wp-content/uploads/2016/12/bartosz-dolatowski.jpg[/author_image] [author_info]Bartosz Dolatowski – koordynator komórki Szczecinek; Fundacja Pro-Prawo do Życia[/author_info] [/author]

...

Więcej interesujących treści

polskie towarzystwo ginekologów i położników

Ginekolog = Terminator?

Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników wydało rekomendacje w sprawie zabijania dzieci przed narodzeniem. Chodzi między innymi o bałagan prawny, wywołany jeszcze przez poprzednią partię rządzącą,

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN