Aborcja w Norwegii – relacja ze spotkania z działaczką pro-life ze Stavanger

 MDK3847W niedzielę w siedzibie fundacji miało miejsce pierwsze spotkanie z cyklu "Młodzi za prawem do życia". Na początek Aneta Ciężarek, działaczka pro-life ze Stavanger w Norwegii, przybliżyła nam jak wygląda sytuacja dzieci nienarodzonych oraz ich obrońców w tym kraju. Chociaż aborcja jest tam legalna od 1978 roku i była dotychczas traktowana jak "dobro" powszechnie dostępne, okazuje się, że Norwegowie powoli zaczynają się budzić.

 MDK3847W niedzielę w siedzibie fundacji miało miejsce pierwsze spotkanie z cyklu “Młodzi za prawem do życia”. Na początek Aneta Ciężarek, działaczka pro-life ze Stavanger w Norwegii, przybliżyła nam jak wygląda sytuacja dzieci nienarodzonych oraz ich obrońców w tym kraju. Chociaż aborcja jest tam legalna od 1978 roku i była dotychczas traktowana jak “dobro” powszechnie dostępne, okazuje się, że Norwegowie powoli zaczynają się budzić.
W telewizji norweskiej coraz częściej odbywają się debaty poświęcone aborcji, a kilkudziesięciu lekarzy zaryzykowało utratą pracy odmawiając przepisywania kobietom środków antykoncepcyjnych i zabijania ich nienarodzonych dzieci. Aneta nawiązała także kontakt z rozpoczynającą szerszą działalność organizacją Ja Till Livet (Tak dla życia).

Druga część naszego spotkania była poświęcona działalności Fundacji Pro-prawo do życia. Agnieszka przeprowadziła ćwiczenie mające pomóc uczestnikom spotkania skutecznie bronić prawdy o aborcji. Podzieliliśmy się na cztery grupy, a każda z nich miała do odparcia przykładowe zarzuty jakie padają pod adresem pro-liferów ze strony zwolenników aborcji.

Dziękujemy serdecznie wszystkim obecnym na spotkaniu i mamy nadzieję, że na kolejne spotkania będzie przychodziło coraz więcej ludzi, którym nie jest obojętne życie dzieci nienarodzonych.

Za zdjęcia dziękujemy p. Marcie Dzbeńskiej-Karpińskiej.

{flike} 
{vsig}komorki/Warszawa/AborcjaW_Norwegii10.02.2014{/vsig} 

Czy wiesz, ze grozi nam zniknięcie z mediów społecznościowych? 

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywac informację o najważniejszych wydarzeniach na froncie walki z aborcją i deprawacją!

     

    Wesprzyj naszą działalność:

    . PLN