Szukaj
Close this search box.

Aborcja to pomoc kobietom? Tak twierdzi prezes PTG prof. Zimmer

Po wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji pojawiło się wiele oświadczeń proaborcyjnych stowarzyszeń, m.in. Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego. W mediach na ten temat często głos zabiera jego prezes, prof. Mariusz Zimmer. Jego wypowiedzi mogą przerażać.

Wrocławski ginekolog mówi, że aborcja powinna być legalna, ponieważ nauka się rozwinęła.

Świat poszedł tak do przodu, cała nauka poszła tak do przodu, że wyodrębniła z położnictwa dodatkowo dziedzinę perinatologii. I nagle zapada decyzja grupki ludzi, którzy uzurpują sobie prawo do skłaniania kobiet do ogromnego cierpienia, do decydowania o losie ich życia, w tym psychicznego” – mówił prof. Zimmer.

„Ginekolodzy często muszą być brutalni”

W innym miejscu prof. Zimmer twierdzi, że dzięki rozwojowi nauki, ginekolodzy są w stanie „pomagać kobietom”. Co przez to rozumie? Właśnie m.in. zabicie ich nienarodzonego dziecka.

Dzięki postępowi medycyny, dzięki rozwojowi perinatologii, dzięki rozwojowi ultrasonografii, która jest teraz dominującym narzędziem w naszych rękach położniczych, mamy możliwość pomocy tym kobietom” – mówił w TVN24.

Jednak to jeszcze nie wszystko. Prof. Zimmer mówił przy tym, że ginekolodzy oznajmiając matce o chorobie dziecka muszą być często bardzo brutalni:

Rola lekarza jest bardzo jasna: przedstawić wiarygodną i obiektywną sytuację. Mówimy zawsze o szali ryzyka i korzyści postępowania medycznego. Musimy często być bardzo brutalni, mówiąc, z jaką sytuacją spotka się dana pacjentka, jeśli będzie kontynuowała ciążę, jakie są zagrożenia” – twierdził w wypowiedzi dla TVN24 profesor Zimmer, dodając, że „decyzja zawsze należy do kobiety”.

Czyli kobiecie będącej w trudnej sytuacji, po „brutalnym” oznajmieniu o chorobie lub wadzie genetycznej, jako jedną z form „pomocy” przedstawia się zabicie ich nienarodzonego dziecka.

Nic dziwnego, że kogoś myślącego w ten sposób rozzłościł wyrok Trybunału Konstytucyjnego. Niestety w placówce, którą kieruje prof. Zimmer dalej wykonuje się aborcje, ponieważ nie opublikowano jeszcze wyroku TK. Liczymy na to, że stanie się to jak najszybciej, przez co wiele dzieci zostanie uratowanych przed rzeczywiście brutalną śmiercią w łonie matki.

Źródło: https://tvn24.pl/…ciazy-4730348

...

Więcej interesujących treści

lgbt w gdańsku

List otwarty do Marszałka Sejmu Szymona Hołowni

Kierownik Centrali Doradczej Urzędu do Spraw Rasowo-Politycznych NSDAP dr Erhardt Wetzel, w swoich wytycznych dotyczących Polski i Polaków z 25 listopada 1939 roku pisał: „Wszystkie

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN