Aborcja to nie ucieczka przed „problemem”. – relacja z pikiety

Dnia 3 marca br. lubelscy wolontariusze Fundacji Pro- prawo do życia po razy kolejny stanęli w obronie życia przed Ratuszem Miejskim.

Dnia 3 marca br. lubelscy wolontariusze Fundacji Pro- prawo do życia po razy kolejny stanęli w obronie życia przed Ratuszem Miejskim.

W trakcie pikiety pojawiało się wiele głosów poparcia dla celu zgromadzenia. Były to bardzo ciepłe i motywujące słowa uznania. Pewna starsza kobieta była pozytywnie zaskoczona tym, że młodzi ludzie stają w obronie nienarodzonego życia – odwołała się bowiem do czasów komunistycznych, gdzie takie zachowania byłyby nie do pomyślenia i surowo karane.
Wielu przechodniów zatrzymywało się obok rozmieszczonych plakatów, robiło zdjęcia oraz wsłuchiwało się w głos lektora z megafonu informującego, czym jest aborcja eugeniczna.

Obecność przedstawicieli lubelskiej komórki Fundacji wywołała także negatywne odczucia wśród mieszkańców. Pewna młoda kobieta bardzo dobitnie wyraziła swoją dezaprobatę w stosunku do wolontariuszy oraz zakwestionowała cel ich obecności. Wolontariusze rozmawiali z przechodniami, odpowiadali na pytania, nie bali się dyskusji i kontrargumentów ze strony przeciwników.

Mimo wszystko wolontariusze nie przestaną działania i dalej będą stawać w obronie nienarodzonego życia. Aborcja to nie ucieczka przed „problemem”. To niemy holocaust najbardziej bezbronnych istot.

W niedługim czasie planowane są kolejne kursy dla prolajferów – zachęcamy do zgłaszania się za pośrednictwem strony: www.proprawodozycia.pl

[author] [author_image timthumb=’on’]http://www.proprawodozycia.pl/wp-content/uploads/2015/11/Sylwia-Skwarek.jpg[/author_image] [author_info]Sylwia Skwarek – wolontariusz lubelskiej komórki Fundacji Pro-prawo do życia[/author_info] [/author]

Czy wiesz, ze grozi nam zniknięcie z mediów społecznościowych? 

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywac informację o najważniejszych wydarzeniach na froncie walki z aborcją i deprawacją!

     

    Wesprzyj naszą działalność:

    . PLN