Targi wspominamy bardzo miło, jako czas wartościowych rozmów na tematy związane z ochroną życia i aborcją. Młodzi ludzie pytali najczęściej o kwestię zagrożenia życia matki i co można zrobić, jeśli takie zagrożenie występuje. Wyjaśnialiśmy, że celowe zabicie dziecka (czyli aborcja) jest niedopuszczalne, a lekarz ma w takiej sytuacji dwóch pacjentów, o których powinien się troszczyć. Jeśli natomiast nie będzie możliwe uratowanie obojga, czyli zarówno matki, jak i dziecka, to etycznym jest postępowanie mające na celu ratowanie życia kobiety, przy jednoczesnym ryzyku wystąpienia niechcianego skutku – czyli śmierci dziecka. Natomiast coraz częściej medycyna znajduje ratunek dla obojga, a wprowadzenie zakazu aborcji powoduje rozwój nauk medycznych, bo nie zabija się pacjenta, ale trzeba znaleźć nowe metody terapeutyczne, by go uratować.
Rozmawialiśmy także na tematy związane z polskim prawem dotyczącym aborcji, a także o przestępczości aborcyjnej, której ofiarami pada ponad 30 000 nienarodzonych dzieci rocznie. Młodzi ludzie, w większości w wieku licealnym, chętnie brali od nas broszury „Jak rozmawiać o aborcji?”, modele „Jaś” – czyli figurki dziecka w 10. tygodniu życia oraz przypinki z logo naszej fundacji, a także ulotki. Kilka osób wyraziło też gotowość do współpracy i zostawiło nam swoje numery telefonu.
Na targach obecny był także biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej, Robert Chrząszcz, który z zainteresowaniem pytał o działalność naszej fundacji i udzielił nam swojego pasterskiego błogosławieństwa.
Podsumowując, kolejny raz udział w targach podczas SMAK był bardzo owocny. Wiele młodych osób dowiedziało się o okrucieństwie aborcji, a dzięki materiałom edukacyjnym będzie mogło poszerzyć swoją wiedzę i przekazywać ją dalej. A to jest konkretny wkład w budowę Cywilizacji Życia. Bardzo dziękujemy Organizatorom za możliwość wzięcia udziału w targach. Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję!