309 lat więzienia dla lekarza za nielegalne aborcje?

stopaborcjiHiszpański prokurator zażądał kary 309 lat pozbawienia wolności dla doktora Carlosa Morina za dokonywanie nielegalnych, tzw. późnych aborcji w jego czterech klinikach w Barcelonie. Dla żony Morina, dyrektorki klinik, prokuratura domaga się 204 lat więzienia, a dla innych dziesięciu współpracowników lekarza - psychiatrów i anestezjologów - od 50 do 200 lat.

stopaborcjiHiszpański prokurator zażądał kary 309 lat pozbawienia wolności dla doktora Carlosa Morina za dokonywanie nielegalnych, tzw. późnych aborcji w jego czterech klinikach w Barcelonie. Dla żony Morina, dyrektorki klinik, prokuratura domaga się 204 lat więzienia, a dla innych dziesięciu współpracowników lekarza – psychiatrów i anestezjologów – od 50 do 200 lat.

Śledztwo w sprawie nielegalnych aborcji nawet w ósmym miesiącu ciąży rozpoczęto w 2007 roku, po nadaniu przez duńską telewizję publiczną nakręconego ukrytą kamerą reportażu. Pokazano kobietę w siódmym miesiącu ciąży, która zwróciła się do Morina o aborcję, argumentując, że partner ją opuścił, a ona nie jest w stanie sprostać sytuacji, w jakiej się znalazła. Okazało się, że zabieg jest możliwy za 4 tysiące euro.

Reportaż ujawnił też, że na przerwanie ciąży do klinik barcelońskich zgłaszają się kobiety z wielu krajów Europy, w których aborcja z różnych powodów nie byłaby możliwa.

Po reportażu policja skonfiskowała dokumentację medyczną 2780 pacjentek Morina, które dobrowolnie poddały się zabiegowi przerwania ciąży; śledztwem objęto 167 przypadków. Sam Morin przyznał podczas przesłuchania, że dokonywał aborcji u kobiet z 7,5-miesięczną ciążą, a następnie fałszował dokumenty.

Ze śledztwa wyłączono m.in. ok. 50 przypadków, które zgodnie z nowym, zliberalizowanym prawem do aborcji, są w Hiszpanii legalne.

W klinikach doktora w Barcelonie co tydzień dokonywano ok. 30 aborcji, także u dziewczynek od 13 roku życia. Zabiegi kosztowały od 4 do 5 tys. euro i płaciło się za nie gotówką.

Morino jest od wielu lat nosicielem wirusa AIDS, ale nie informował pacjentek o ryzyku zarażenia i osobiście przeprowadzał operacje.

W kilku klinikach Morino pracowali ginekolodzy bez uprawnień, anestezjolodzy bez nostryfikowanych w Hiszpanii dyplomów oraz sprzątaczki, które często spełniały funkcje pielęgniarek. Psychiatrzy opiniowali pacjentki bez przeprowadzania badań.

Źródło informacji: PAP

{flike}

{fcomment}

...

Więcej interesujących treści

Byliśmy na Spotkaniu Młodych w Krakowie!

W ubiegłą niedzielę, 26 listopada, jako Fundacja Pro–Prawo do życia, uczestniczyliśmy w SMAK – Spotkaniu Młodych Archidiecezji Krakowskiej. Był to już drugi raz, kiedy mieliśmy

Rozważania adwentowe 2023 – I 

W Ewangelii na uroczystość Chrystusa Króla, która kończy rok liturgiczny, Pan Jezus przypomina nam o sądzie, który czeka nas na końcu czasów. Każdy z nas

Makabryczne prawo w Michigan

Gubernator stanu Michigan Gretchen Whitmer podpisała ustawy, które znoszą zakaz aborcji przez częściowy poród, eliminują obowiązek przestrzegania zdrowotnych standardów przez placówki aborcyjne oraz nadają im

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN