Szukaj
Close this search box.

21 marca ruszamy z akcją ustawową! Pikiety w całej Polsce!

dzieckoW czwartek obchodzimy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Tego dnia udamy się do Sejmu, by złożyć wniosek o rejestrację Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej "Stop aborcji". Po jego rejestracji (Marszałek ma na to 2 tygodnie) będziemy zbierać podpisy pod projektem ustawy, który zakazuje zabijania chorych dzieci przed narodzeniem. Również 21 marca odbędą się w całym kraju pikiety w obronie dzieci z Zespołem Downa.

dzieckoW czwartek obchodzimy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Tego dnia udamy się do Sejmu, by złożyć wniosek o rejestrację Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Stop aborcji”. Po jego rejestracji (Marszałek ma na to 2 tygodnie) będziemy zbierać podpisy pod projektem ustawy, który zakazuje zabijania chorych dzieci przed narodzeniem. Również 21 marca odbędą się w całym kraju pikiety w obronie dzieci z Zespołem Downa.

Ponieważ kwestia zabijania chorych dzieci jest niezwykle ważna zamierzaliśmy złożyć wniosek o rejestrację Komitetu bezpośrednio u Marszałek Kopacz. Mimo kilkukrotnych rozmów z Sekretariatem Marszałka Sejmu oraz mailach do osób, do których nas odsyłano nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi w tej sprawie.

Gotowość do współpracy przy zbieraniu podpisów już wyraziło wiele osób. Część z nich organizuje pikiety w swoich regionach. Dołącz do tej, która jest najbliżej Ciebie. Stań razem z nami w obronie dzieci z Zespołem Downa!

Pikiety odbędą się w następujących miejscach:

Białystok – Rynek Kościuszki (w pobliżu fontanny), godz. 16:30

Gdańsk – Dworzec Główny PKP, godz. 16

Kraków – Rynek Główny, godz. 13 – 14

Lublin – pl. Litewski, godz. 15:15 – 16:15

Łódź – Plac Wolności (ul. Piotrkowska 1), godz. 16-17

Malbork – pl. Jagiellończyka, godz. 16-17
Olsztyn – Ratusz Miejski, godz. 17

Poznań – Stary Rynek (naprzeciwko Pręgierza), godz. 17:30 – 18:30

Rzeszów – ul. Piłsudskiego (okrągła kładka), godz. 14

Warszawa – przed budynkiem Sejmu, godz. 11-12

Wrocław – róg Rynku przy ul. Oławskiej, godz. 17 – 18

a także (dokładne dane podamy, gdy spłyną do nas od koordynatorów):

Bielsko- Biała

Kielce

Lubin

{flike}

...

Więcej interesujących treści

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN