Szukaj
Close this search box.

„NIE” dla konwencji przemocowej – relacja z pikiety w Katowicach

DSCN7787 - KopiaKomórka chorzowska fundacji po raz kolejny zorganizowała pikietę. 21.10 w godzinach popołudniowych stanęliśmy pod teatrem Wyspiańskiego w Katowicach z naszą pikietą przeciwko ratyfikacji tzw. „konwencji przemocowej/antyprzemocowej". W tych samych godzinach w Sejmie odbywało się zebranie komisji sejmowej pracującej nad tą konwencją, na której próbowano kneblować wypowiedzi posłów i przedstawicieli różnych grup społecznych, które przybyły tego dnia do sejmu.

DSCN7787 - KopiaKomórka chorzowska fundacji po raz kolejny zorganizowała pikietę. 21.10 w godzinach popołudniowych stanęliśmy pod teatrem Wyspiańskiego w Katowicach z naszą pikietą przeciwko ratyfikacji tzw. „konwencji przemocowej/antyprzemocowej”. W tych samych godzinach w Sejmie odbywało się zebranie komisji sejmowej pracującej nad tą konwencją, na której próbowano kneblować wypowiedzi posłów i przedstawicieli różnych grup społecznych, które przybyły tego dnia do sejmu.

Na pikietę przyszły również osoby spoza Fundacji, z różnych grup. Na placu przed teatrem byliśmy doskonale widoczni z daleka dzięki naszym żółtym koszulkom i żółtemu transparentowi. Każdy otrzymał kartkę z wydrukowanym dużą czcionką tekstem dot. zagrożeń płynących z konwencji. Ta forma prezentacji plus nagłośnienie powodowała, że ludzie podchodzili i czytali nasze kartki nawet jeśli się z nami nie zgadzali. Miłym akcentem był student jadący z uczelni do domu, który podszedł i zaoferował swoją pomoc na 10 minut bo potem miał autobus. Dostał kartkę z tekstem i na tę chwilę stał się częścią naszej pikiety.

Po pół godzinie przeszliśmy spod teatru ulicą 3-go Maja na ul. Stawową na skrzyżowanie przy Galerii Katowickiej gdzie przewija się dziennie tłum ludzi, również tych wychodzących z dworca. Nasz przemarsz wzbudzał zainteresowanie gdyż nasze komunikaty płynęły cały czas przemarszu przez megafon . Na Stawowej rozstawiliśmy nasze banery i dalej informowaliśmy przechodniów o zagrożeniach płynących z konwencji, o jej wpływie na demoralizację i seksualizację dzieci , podając przykłady krajów zachodnich, wpływ na zwiększenie ilości aborcji, chorób przenoszonych drogą płciową oraz na rozbicie rodziny i małżeństwa a także niszczenie niewinności dzieci.

Pomimo tego, że było nas dość dużo, większość z nas miała zajęcie ponieważ wiele osób podchodziło i dopytywało nas o szczegóły. Pikieta trwała nieco ponad godzinę. Cieszy nas bardzo, że po każdej takiej akcji zawiązują się nowe kontakty i niejednokrotnie potem takie osoby angażują się w działania naszej komórki, a przede wszystkim coraz więcej osób dowiaduje się, jak może z nami działać.

{flike}

...

Więcej interesujących treści

mezczyzna

Jestem ojcem zabitego dziecka

Jestem ojcem martwego dziecka. Ostatnio codziennie to do mnie wraca, choć minęło już tyle lat.

donald tusk

Kto jest autorem aborcyjnej polityki Donalda Tuska?

„Wszystkie środki, które służą ograniczaniu rozrodczości, powinny być tolerowane albo popierane. Spędzanie płodu
[aborcja]
musi być na pozostałym obszarze Polski niekaralne. Środki służące do

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN