Fundacja Pro podczas Tygodnia dla Życia

p1050716Tłumy warszawiaków gromadziły się na wydarzeniach i imprezach organizowanych w ramach Tygodnia dla Życia. Przeczytaj relację z udziału członków Fundacji Pro w tej kampanii.

p1050716Tłumy warszawiaków gromadziły się na wydarzeniach i imprezach organizowanych w ramach Tygodnia dla Życia. Przeczytaj relację z udziału członków Fundacji Pro w tej kampanii.

Aborcja – dlaczego nie?

W murach Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego 19 marca odbyła się debata „Aborcja – dlaczego nie?” Paneliści obalali popularne mity dotyczące aborcji oraz przedstawiali receptę na skuteczną walkę o życie nienarodzonych.

Debatę rozpoczął Mariusz Dzierżawski, przypominając podstawowe fakty dotyczące zmiany opinii społecznej Polaków w kwestii ochrony życia. W 2005 roku 57% Polaków opowiadało się za zdjecie konferencja aborcjadopuszczalnością aborcji. Po sukcesie organizowanych w całym kraju wystaw Wybierz Życie, ukazujących prawdę na temat mordowania nienarodzonych, nastawienie naszych rodaków zmieniło się radykalnie. W 2011 roku, według CBOS, 86% Polaków uważa, że „zawsze i niezależnie od okoliczności ludzkie życie powinno być chronione od poczęcia do naturalnej śmierci”. Ową ochronę powinni w szczególny sposób sprawować mężczyźni – ojcowie dzieci, którzy ponoszą odpowiedzialność za swoje potomstwo. Mariusz Dzierżawski zaznaczył również, iż obecna, tzw. „kompromisowa”, ustawa aborcyjna (zakładająca wyjątki, w których dopuszczalne jest zabicie dziecka) jest w istocie furtką do pełnej legalizacji aborcji.

Zamach na życie w sieci

Wykładem na temat niespójności polskiego prawa oraz kłamstw koncernów aborcyjnych i antykoncepcyjnych rozpoczęła spotkanie Aleksandra Michalczyk – prawnik, członek zarządu Fundacji Pro – prawo do życia. Przypomniała, iż kodeks karny przewiduje kary za uszkadzanie ludzkiego płodu, zaś ustawa o planowaniu rodziny dopuszcza aborcję – jest to typowa niezgodność prawa. Przykład ten jest najbardziej widoczny w przypadku aborcji chirurgicznej, podczas której obcina się nienarodzonemu dziecku kończyny i miażdży głowę. Sytuacja ta utrzymuje się z powodów zamach1politycznych, w grę wchodzą również interesy i lobbing koncernów aborcyjnych, zarabiających na śmierci i ludzkim nieszczęściu. Koncerny te razem z mainstreamowymi mediami i środowiskami feministycznymi, masowo okłamują ludzi, nie informując o wczesnoporonnym działaniu większości pigułek antykoncepcyjnych. Aleksandra Michalczyk przedstawiła również działania Fundacji Pro wymierzone w sprzedaż takich środków w internecie oraz w poradnictwo aborcyjne w sieci.

MD konferencjaRatujmy życie-wspierajmy rodzicielstwo

W ramach II kongresu demograficznego 21 marca 2012r. w Szpitalu na Madalińskiego odbyła się konferencja „Ratujmy życie-wspierajmy rodzicielstwo”. Profesorowie, lekarze i etycy opisywali zagadnienia dotyczące postaw wobec płodności, kryzysu demograficznego, leczenia niepłodności, ochrony życia poczętego i wspierania rodzicielstwa. Jednym z prelegentów był Mariusz Dzierżawski, członek Rady Fundacji Pro-prawo do życia, który mówił o odpowiedzialności obywateli za prawną ochronę najsłabszych.

Przeczytaj również:

Fundacja Pro na Marszu Świętości Życia

Przemówienie Mariusza Dzierżawskiego podczas konferencji „Ratujmy życie – wspierajmy rodzicielstwo”.

Galeria zdjęć z Marszu Świętości Życia:

{vsig}galerie/marszswietoscizycia{/vsig}

{flike}

Czy wiesz, ze grozi nam zniknięcie z mediów społecznościowych? 

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywac informację o najważniejszych wydarzeniach na froncie walki z aborcją i deprawacją!

     

    Wesprzyj naszą działalność:

    . PLN